Премиерът Кирил Петков се е срещал с депутати от „Има такъв народ“, за да ги убеди да подкрепят правителството въпреки решението на партията на Слави Трифонов да напусне властта. Разкритията бяха направени днес в парламента. От ИТН отправиха остри критики и към проектозакона за антикорупционната комисия. Кирил Симеонов, член на бюджетната комисия, е депутатът, който пръв публично призна, че се е срещнал с премиера Петков и е бил убеждаван да не се подчини на партийното решение за напускане на управлението. Разговорът се е провел снощи в офис близо до БНР, обясни той. „Имахме кратка среща, на която той не ми е предлагал абсолютно нищо, напълно съм откровен – нито постове, нито пари или всякакви такива работи, просто си поговорихме и ми каза, че ако мога да си преосмисля позицията, за да не хвърляме страната в хаос и т.н“, каза Симеонов.
„Цялостно ми каза, че нещата не може да продължават така. Срещнахме се близо до БНР мисля, не знам коя точно сграда беше, но не, не в заведение, в някаква негова лаборатория, или нещо такова. Нищо не му отговорих. Аз му казах, че му благодаря за разговора и си заминах. Това е“, заяви още Кирил Симеонов пред журналисти. Председателят на парламентарната група на ИТН Тошко Йорданов каза, че това не е единственият опит на Кирил Петков да цепи единството на „Има такъв народ“. „Кирил Петков е Татяна Дончева в панталон, прави същото. Тя предлагаше 500 ка, той предлага светло бъдеще. И в двата варианта за мен е корупция. Да, Кирил Петков е говорил с наши депутати, не само с един, аз знам за трима със сигурност. Мисля, че ще говори и с четвърти, но след това, което говорим в момента може би ще му мине мерака да им се обажда.“
Попитан дали е сигурен в лоялността на депутатите, Йорданов коментира: „Аз не мога да гарантирам за нито един човек на света как да постъпи в стресова ситуация. Имам доверие и вярвам в нашата парламентарна група. Сега, теоретично е възможно някой, как да кажа – да постъпи глупаво и да си купи фабрика на 9 септември.“От ИТН остро разкритикуваха и внесения проект за промени в закона за КПКОНПИ и се усъмниха, че целта е създаване на собствена, втора прокуратура.
снимки: Мария Филева, БНР и БГНЕС, видео БНР