Започна разчистването на затлачените от кал и дървесина улици и къщи в карловските села Богдан и Каравелово, които са най-засегнати от прииждането на река Стряма. Все още няма ток, организирано е снабдяването с храна и вода. В село Слатина също е съсредоточена техника, но и в трите населени места се нуждаят от допълнителна. В Каравелово тази сутрин пристигнаха и над 60 доброволци от близките населени места и от цялата страна , за да помагат на пострадалите семейства.Кризисният щаб на община Карлово се събра тази сутрин, за оглед на щетите в селата Богдан и Каравелово. В най-сериозно засегната час на Каравелово, където разлятата река е достигнала близо 2 метра, все още има улици под вода. С кофи и лопати хората вече изгребват тинята, като те са много уморени и стресирани и се надяват на допълнителна помощ.
В карловските села Богдан и Каравелово – най-засегнати от прииждането на река Стряма, започна разчистването на тонове тиня и дървесина, влачени от водната стихия. До късно вечерта продължи подготовката на временния мост между Богдан и Московец, за да се осигури транспортна връзка с откъснатите от бедствието. Аварийните екипи останаха и тази нощ да дежурят на място.
В Каравелово от рано сутринта се събраха около 60 доброволци, предимно от самото село, които започнаха да разчистването затлачените от кал и дървесина улици и къщи. „Дворът е затлачен, дуварите са паднали, цялата къща беше с дувари, а са паднали. В плачевно състояние е. Реката всъщност си мина от тук. Нещо страшно е. Ръце, ръце трябват тук“. „Ще се прибере реката и готово. Това е най-малкият проблем, обаче лошото са пораженията. Цял живот са правени тези къщи. Сега вижте какво е“. „В дома ми е тиня около метър и повече. Ще се борим полека-лека да го отстраним това нещо. Кога и как, засега не знам. Напускам всичко и за в бъдеще – ще видя“. „Дойде водната струя и ни взе всичко. Да чуят хората на какво се радва обикновеният човек. Радвам се на спасената тенджера с фасул, която бях качила отгоре, на рафта. Само тя ми се запази“. Това споделиха част от доброволците и собствениците на пострадалите от наводнението къщи..
по БНР, снимки БГНЕС