Конференцията за климата в Баку одобри 300 милиарда долара за бедните страни в рамките на споразумението за климата. Сделката беше постигната след тежки преговори в азербайджанската столица. Споразумението увеличава сумата, която развитите страни трябва да предоставят на по-бедните, за да преминат към по-чиста енергия и да се адаптират към глобалното затопляне. Напрегнати преговори белязаха срещата за климата в Баку. Основното разногласие сред участниците беше въпросът кои държави и колко пари трябва да отделят за финансиране на климатичните програми. В проекторезолюцията се предлагаше богатите държави да отделят годишно по 250 милиарда долара, с които бедните държави да се борят с климатичните промени.
След продължителни дискусии страните се споразумяха за нова колективна цел от 300 милиарда долара годишно. Не всички останаха доволни. Най-уязвимите държави настояваха средствата да бъдат увеличени до 500 милиарда долара, но това не беше договорено.
Участниците от Индия определиха крайната сума като „нищожно малка“, от Боливия я нарекоха „подигравка“. Преговарящите от Нигерия заявиха, че „това е климатична несправедливост“. Финалното споразумение беше приветствано от много европейски страни и от американския президент Байдън, който го нарече „историческо“. В споразумението се посочва, че парите ще дойдат директно от „голямо разнообразие от източници“, включително държавни бюджети, инвестиции от частния сектор и друго финансиране. В него се посочват и „алтернативни източници“ – препратка към обсъжданите потенциални глобални данъци върху авиационната и морската индустрия и върху най-богатите. Преговорите не успяха да доразвият и споразумението от миналата година, което призова държавите да „се откажат от изкопаемите горива“. В Баку все пак беше постигнат напредък в разработването на глобалния въглероден пазар.